Przejdź do treści
Strona główna » BLOG HISZPAŃSKI » Prohibidades y absurdos en España

Prohibidades y absurdos en España

Przyjeżdżasz do Hiszpanii na wakacje? A może już tam mieszkasz? tak czy siak  przeczytanie tego artykułu pomoże ci uniknąć ewentualnych problemów i sprawi, że twój pobyt będzie tak przyjemny, jak to tylko możliwe.

W Hiszpanii jest wiele rzeczy, które są zakazane, ale o tym z pewnością nawet większość Hiszpanów nie wie. Niektóre mogą nawet wydawać się „surrealistyczne” lub śmieszne, ale warto o nich wiedzieć, jeśli chcemy uniknąć płacenia grzywny. 

Jesteś ciekawy? Najpierw przeczytaj tekst a następnie rozwiąż quiz po hiszpańsku!

Zakazaną praktyką jest rezerwowanie miejsca na plaży. Dzieje się tak na większości plaż w Hiszpanii. Może się to wydawać dziwne, ale niektóre plaże są tak przepełnione w letnie randki, że niektórzy wstają wcześnie, aby zostawić coś (ręcznik, parasol lub jakikolwiek przedmiot), co sprawia, że myślisz, że to jest ich miejsce i dlatego mają je zarezerwowane w godzinach szczytu.

Na Costa Blanca (Alicante, od Denia do El Pilar de la Horadada) należy pamiętać, że ręcznika, parasola czy krzesła nie można postawić mniej niż 6 metrów od brzegu. To jest odległość regulacyjna, jeśli nie chcesz zostać ukarany grzywną do 3000 euro, tak! 3.000 euro.

Na plażach Teneryfy za zrobienie dziury lub dziury w piasku grozi grzywna w wysokości od 500 do 1500 euro. Masz alternatywę, jeśli lubisz robić rzeźby z piasku na plaży, będziesz musiał poprosić o specjalne pozwolenie.

W Sewilli zabrania się gry w domino lub kości na tarasach barów (jak w Mojácar) zgodnie z rozporządzeniem przeciwko zanieczyszczeniu hałasem, hałasowi i wibracjom, podczas gdy bractwa rociero mogą wystrzeliwać rakiety od 09:00 do 23:00 .To samo rozporządzenie w Sewilli zabrania picia i jedzenia stojąc obok szafek nocnych lub toczenia beczek z piwem po podłodze .W tym samym mieście Sewilli za grzebanie w śmieciach grozi grzywna w wysokości 750 euro. Od 2003 roku było to drobne wykroczenie, teraz, gdy jest większe ubóstwo, stało się to trudniejsze. A może właśnie można jakieś “euro ” wygrzebać?

W Hiszpanii nie możesz nazwać swojego syna Kain, Judasz czy Lenin.

W Bilbao i Vélez spanie w samochodzie jest zabronione .

W procesie o eksmisje w Hiszpanii, jeśli osoba eksmitowana przegra, nie może się odwołać, jeśli bank przegra, może złożyć apelację. 

W Hiszpanii król jest nietykalny. Innymi słowy, gdyby chciał, mógłby nawet zagrać w domino na tarasie baru w Mojacar, żebrać na Puerta del Sol z psem, nazwać swojego syna Lenin lub Judasz.

W Mojácar, Madrycie i Ciudad Real zabrania się biegania, skakania, jazdy na łyżwach i stukania na ulicy lub wewnątrz urbanizacji i domów.W Granadzie i Vélez uprawianie seksu w samochodzie jest zabronione .

zakaz psa

W Madrycie zabrania się żebrania, jeśli masz psa , jeśli nie, jest to legalne oraz jeśli chcesz zostać ulicznym muzykiem musisz zdać egzamin.

Zabronione jest chodzenie bez koszuli . (Valladolid, Barcelona i inne miasta)Karmienie bezpańskich kotów i psów jest zabronione (Vigo, Madryt i inne miasta)Śpiewanie na ulicy jest zabronione (m.in. Madryt, Walencja i Zamora)

Psom nie wolno szczekać w nocy ani podczas drzemki. (Villanueva de la Torre m.in.) Hmm tylko jak to wytłumaczyć psom???

Jest również zabronione mieć mopa na tarasie swojego domu. (Villanueva de la Torre)Czyli u nas nie jest tak źle 😉

Takich zakazów i absurdów jest mnóstwo, te tutaj wymienione to kropla w morzu a Wy  co sądzicie na ten temat? 

Subscribe
Powiadom o

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Fajne!

muy interesante

bardzo ciekawy artykuł. Nie spodziewałam się takich ciekawostek c: